Ile kosztuje pielęgnacja ogrodu?

5/5 - (1 opinia)

Profesjonalnie wykonana aranżacja ogrodowa zagwarantuje miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Najlepiej zlecić jej przygotowanie fachowcom. Uzyskasz dzięki temu pewność, że zasadzone rośliny zostaną właściwie dobrane do potrzeb glebowych. Równie ważna jest jednak dalsza pielęgnacja ogrodu. Tym również powinna zająć się doświadczona osoba.

Pielęgnacja ogrodu – cennik

Bardzo często na forach internetowych i grupach poświęconych ogrodom oraz domom pojawiają się ogłoszenia typu: zlecę pielęgnacje ogrodu. Nie ma co się dziwić, ponieważ nie każdy ma rękę do roślin, a w dodatku nie wszyscy wiedzą na ich temat na tyle, aby prawidłowo je pielęgnować. Trzeba również mieć czas i ochotę, aby zatroszczyć się o ogrodową przestrzeń. Jeżeli żadnych z tych aspektów nie możesz spełnić, pozostaje wynająć firmę, która zajmie się pielęgnacją ogrodu w sposób profesjonalny. 

Cena za założenie i pielęgnację ogrodu jest na pewno dużym wydatkiem, ale wartym, ponieważ zyskujesz przestrzeń, w której można wypoczywać, cudownie spędzać czas, a jednocześnie maksymalne zadbaną, jeżeli wszystko zajmie się specjalista. 

Jeżeli chcesz zlecić pielęgnację ogrodu, musisz przede wszystkim określić zakres prac, który cię interesuje. Od tego jak duży jest twój ogród, jakie rośliny się w nim znajdują będą zależały ostateczne wyliczenia. Stawka w przeliczeniu na m2 będzie wyższy dla małych ogrodów głównie dlatego, że właściciele dużych przestrzeni mogą liczyć na atrakcyjne upusty ze względu na spory zakres prac, a tym samym wyższe dochody dla firmy. 

Inny jest cennik dla ogrodów śródziemnomorskich i dworkowych, a inny dla minimalistycznych oraz nowoczesnych. Wszystko ze względu na ilość roślinności, jaka się w nich znajduje. Jeżeli w ogrodzie jest więcej trawy niż roślin, oczywiste jest, że pracy będzie znacznie mniej i ograniczała będzie się głównie do koszenia trawnika i dbania o jego właściwy porost. 

Im ogród jest bardzo zaawansowany, znajduje się w nim wiele egzotycznych, trudnych w uprawie roślin, tym musisz liczyć się z podwyższonymi kosztami pielęgnacyjnymi. 

Jak dbać o ogrody? Pielęgnacja i zasady dbania o zielone przestrzenie

Firmy, które zajmują się pielęgnacją ogrodów mają w swojej ofercie przede wszystkim następujące usługi:

  • prace porządkowe, w tym porządkowanie i sprzątanie ogrodów,
  • koszenie trawnika,
  • grabienie liści,
  • renowacja trawnika,
  • pielęgnacja rabat kwiatowych,
  • przycinanie krzewów,
  • cięcie żywopłotu. 

Przedstawione powyżej usługi to zaledwie część obowiązków, jakie na ogrodowej przestrzeni wykonują firmy ogrodnicze. Konkretna oferta jest przedstawiana indywidualnie i dopasowana do aranżacji ogrodu. Porządkowanie terenu, koszenie trawników, pielenie czy renowacja trawnika to tak naprawdę podstawy, które trzeba wykonać w każdym ogrodzie, aby można było mówić o uporządkowanej, zadbanej przestrzeni. Na pewno jeżeli zlecisz te prace firmie ogrodniczej, zostaną wykonane w należyty sposób, a tobie pozostanie cieszenie się pięknym wyglądem przydomowego ogrodu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertę pielęgnacji ogrodów na terenie Dolnego Śląska. Głównie Wrocław, Wałbrzych, Kłodzko, Świdnica, Dzierżoniów i okolice.